SkandarKeynes Fan Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SkandarKeynes Fan Turkey

Türkiye'deki Skandar Keynes fanlarının buluşma noktası!

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dorian Gray

3 posters
YazarMesaj
skandy*irem

skandy*irem

Kadın

Dorian Gray Empty
MesajKonu: Dorian Gray   Dorian Gray EmptyÇarş. Ağus. 12, 2009 11:57 am

Dorian Gray

''Yüzü unutulmaz..Arzuları düşünülemez..Laneti akla hayale sığmaz..Sonsuza kadar genç..Sonsuza kadar mükemmel..Sonsuza kadar lanetlenmiş..''

Dorian Gray Thumb_DorianGrayPoster2

Sonunda istediğim oldu arkadaşlar.Hem de fazlasıyla.Film Oscar Wilde'in ''The Picture of Dorian Gray/Dorian Gray'in Resmi'' adlı romanından uyarlanmıştır.Kitabı okumuştum ve çook etkilenmiştim gerçekten.En sevdiğim roman oldu ve sadece bu kitabıyla bile Oscar Wilde'e hayran oldum. (: Ayrıca roman Oscar Wilde'in hakkında ''Herkes beni Lord Henry'ye benzetiyor.Ancak ben kendimi Basil Hallword'a yakın buluyorum.Oysa Dorian Gray olmak isterdim.'' gibi bir açıklama yaptığı tek romanı.Romanın sinema uyarlamaları var fakat yeni değiller.Benim de istediğim oldu ve günümüzde yeniden sinemaya uyarlandı.Hem dee..Ben Barnes ile <3 Neyse fazla uzatmadan birkaç bilgi vereyim.

Romanın Kahramanları

Dorian Gray: Hikayenin ana kahramanıdır.Yirmili yaşlarının başında, herkesi hayran bırakacak kadar yakışıklı ve alımlı bir gençtir. Dorian Gray, sanatı, okumayı ve sosyetik mekanları gezmeyi seven üst tabakadan bir kişidir. Henüz çok genç olduğu için, kişiliği tam oturmamıştır ve çevresindeki insanların düşüncelerinden çok etkilenmektedir.

Lord Henry: Orta yaşlarda, zengin, gösterişi seven, hayatta hiçbir sınır tanımadan her türlü zevkin tadılması gerektiğine inanan bir kişidir. Lord Henry, Dorian Gray’in en yakın dostlarından biridir. Fakat Dorian’a iyilikten çok zararı dokunmuş bir dosttur. Dorian’ın yanlışlar yapmasına göz yummaktadır.

Basil Hallward: Orta yaşlarda, üst tabakadan insanların portrelerini yapan bir ressamdır. Yaptığı en büyük eseri Dorian Gray’in portresidir. Ayrıca Dorian’ın çevresindeki en yakın insanlardan biridir. Dorian’ın sağduyusu gibi davranmakta, genç yaşta yapabileceği her tür hatadan onu korumak istemektedir. Dorian için endişe edebilecek tek kişidir.

Sybl Vane: Sybl, orta tabakadan şehir tiyatrolarında oynayan, genç yaşta bir tiyatrocudur. Gençliği, güzelliği ve yeteneği Dorian tarafından çok beğenilmiştir. Dorian’ın isteği üzerine onunla nişanlanmış fakat yanlış bir karar vermiştir.

Bunlar baş karakterler.Birçok yan karakter de bulunmaktadır.

Dorian Gray, son derece ilgi çekici ve herkeste büyük bir hayranlık uyandıracak kadar yakışıklı bir genç adamdır. Basil Hallward adındaki ünlü bir ressamla tanışır ve Basil hayran kaldığı bu genç adama portresini yapmayı teklif eder.Genç Dorian'ın kabul etmesi üzerine Basil portreyi yapar ve Dorian'a armağan eder.Dorian
bu sırada Lord Henry ile tanışır. Lord, Dorian'ı çok beğenmiştir fakat ona her türlü günaha ve kötülüğe davet edecek bir yaşam tarzı aşılamaya başlar. Bu sırada Basil Hallward ise, Dorian'a gizliden bir sevgi ve hayranlık duyarken, onun bu adama uymasını istememektedir. Dorian ise Lord Henry'nin teklif ettiği hızlı hayatı benimsemektedir. Sosyetik partilerin yanı sıra, tiyatroya gitmekten de çok hoşlanan Dorian, bir gün Londra'nın ara sokaklarında yürürken ikinci sınıf bir tiyatroya girer.Tesadüfen girdiği tiyatroda başrol oynayan Sybl Vane'e ilk görüşte aşık olur. Tanıştıktan sonra çift, evlenmeye karar verir fakat Lord bu kızın Dorian'a yakışmayacağını belirterek ayrılıklarına sebep olur. Bu ayrılıktan sonra kız intihar eder ve ölür.

Aradan uzun bir zaman geçerken Dorian Gary'in çevresiyle ilişkileri kötüye gitmeye başlar ve Dorian iç dünyasında mutsuzlaşmaya başlar.Bu yüzden portresiyle bir canlıymışçasına konuşmaya ve onu sevmeye başlar. Onu diğer insanlarda gizler ve saklar. Fakat portresi gün geçtikçe çirkinleşmektedir.

Kendini hızlı hayatın büyüsüne kaptıran Dorian'ın Basil Hallward'la arası soğumuştur.Bir gece onu yolda gören Dorian,Basil'i evine çağırıp gün geçtikçe çirkinleşen resmini gösterir.Buna çok şaşıran Basil ne yapacağını bilemez ve o sırada şok geçiren Dorian , Basil'i öldürür.Ve başka bir arkadaşını tehdit ederek cesedi ortadan kaldırır.Bu cinayetten kimsenin haberi olmaz.

Dorian iyiden iyiye kötüleşmektedir ve ruhsal dengesini yitirir.İşlediği cinayeti bir türlü unutamaz.Cinayetin tek tanığı ve kanıtı olarak gördüğü portreyi yok etmeye karar verir.Ona bıçakla saldırır.Gürültüyü duyan hizmetçiler odaya girdiklerinde portreyi sapasağlam ve ilk günkü kadar güzel, Dorian'ı ise tanınamayacak kadar çirkin bir halde ve ölü olarak bulurlar.
skandy*irem

skandy*irem

Kadın

Dorian Gray Empty
MesajKonu: Geri: Dorian Gray   Dorian Gray EmptyÇarş. Ağus. 12, 2009 12:11 pm

Dorian Gray Thumb_001girgkz Dorian Gray Thumb_002pcy Dorian Gray Thumb_003xux Dorian Gray Thumb_004tyk Dorian Gray Thumb_005qhe Dorian Gray Thumb_006amd Dorian Gray Thumb_007viw Dorian Gray Thumb_008l Dorian Gray Thumb_009bih Dorian Gray Thumb_010zgt Dorian Gray Thumb_011bju Dorian Gray Thumb_012kac Dorian Gray Thumb_014cxj Dorian Gray Thumb_015qid Dorian Gray Thumb_016nik Dorian Gray Thumb_017scp Dorian Gray Thumb_018wgd Dorian Gray Thumb_019wck Dorian Gray Thumb_020e Dorian Gray Thumb_021vfo Dorian Gray Thumb_022npu Dorian Gray Thumb_023cxc Dorian Gray Thumb_024mnl Dorian Gray Thumb_025wya Dorian Gray Thumb_026tpa Dorian Gray Thumb_027mjj Dorian Gray Thumb_028wbp Dorian Gray Thumb_029zkc Dorian Gray Thumb_030cya Dorian Gray Thumb_031twj Dorian Gray Thumb_032wsx Dorian Gray Thumb_033ssk
Dorian Gray Thumb_034cyh Dorian Gray Thumb_035fga Dorian Gray Thumb_036wfj Dorian Gray Thumb_037saj Dorian Gray Thumb_038acz Dorian Gray Thumb_039twe Dorian Gray Thumb_040bvl Dorian Gray Thumb_041d
Dorian Gray Thumb_042t Dorian Gray Thumb_043haq Dorian Gray Thumb_044ger Dorian Gray Thumb_045byi Dorian Gray Thumb_046tyj Dorian Gray Thumb_047o Dorian Gray Thumb_048utm Dorian Gray Thumb_049ozz Dorian Gray Thumb_050vxu Dorian Gray Thumb_051ipo

Kamera arkası resimleri ;

Dorian Gray 001eqt.th Dorian Gray 002vwt.th Dorian Gray 003yqa.th Dorian Gray 004cju.th Dorian Gray 005lhh.th Dorian Gray 006sax.th Dorian Gray 009egs.th Dorian Gray 008sat.th Dorian Gray 009tjs.th Dorian Gray 010jmz.th Dorian Gray 011dnv.th Dorian Gray 012cmc.th Dorian Gray 013xcl.th Dorian Gray 014uos.th Dorian Gray 015onw.th Dorian Gray 016rvv.th Dorian Gray 017tda.th Dorian Gray 018luz.th Dorian Gray 019flc.th Dorian Gray 020efn.th Dorian Gray 021lvb.th Dorian Gray 022zkw.th Dorian Gray 023vmk.th Dorian Gray 024f.th Dorian Gray 026p.th Dorian Gray 027zdt.th Dorian Gray 025prk.th Dorian Gray 028xif.th Dorian Gray 029wec.th Dorian Gray 031dcw.th Dorian Gray 032rgv.th Dorian Gray 033m.th Dorian Gray 034hae.th Dorian Gray 035iwi.th Dorian Gray 036zoy.th
skandy*irem

skandy*irem

Kadın

Dorian Gray Empty
MesajKonu: Geri: Dorian Gray   Dorian Gray EmptyÇarş. Ağus. 12, 2009 12:52 pm

Bu resimleri gördükçe konuyu bilse de meraklanıyor insan..Yani ben öyleyim (:

Dorian Gray 001hqn

Dorian Gray 002ebw

Dorian Gray 003acw

Dorian Gray 004kec

Dorian Gray Colinfirthandbenbarnesm

Dorian Gray Doriangray4

Dorian Gray Doriangray5

Dorian Gray Doriangray6

Dorian Gray Doriangray7

Dorian Gray Doriangrayrachelhurdwoo

Ayrıca Rachel Hurd-Wood çok sevdiğim bir genç aktirst idi.Şimdi hala seviyor muyum sevmiyor muyum bilmiyorum.Sibyl Vane gibi bir rolle Ben'e eşlik etmesi beni feci kıskandırıyor!!!
skandy*irem

skandy*irem

Kadın

Dorian Gray Empty
MesajKonu: Geri: Dorian Gray   Dorian Gray EmptyÇarş. Ağus. 12, 2009 1:09 pm

Ve diğer posterler...

Dorian Gray Dorian-Gray-upcoming-movies-5287426-369-500

Dorian Gray Dorian-Gray-upcoming-movies-5287443-409-500
*Moonbeam.
Admin
*Moonbeam.

Kadın
Lakap : Us

Dorian Gray Empty
MesajKonu: Geri: Dorian Gray   Dorian Gray EmptyPerş. Ağus. 13, 2009 6:26 am

Ouuuvv güzel bir film olacağa benziyor. Her ne kadar Ben Barnes'ı sevmesem de izlerim sanırım. xD

Rachel Hurd-Wood varsa ayrı bir güzeldir. (:

Bizimle paylaştığın için teşekkürler canıım!
Delilah

Delilah

Kadın

Dorian Gray Empty
MesajKonu: Geri: Dorian Gray   Dorian Gray EmptyPerş. Ağus. 13, 2009 6:55 am

Paylaşım için çok teşekkürler
skandy*irem

skandy*irem

Kadın

Dorian Gray Empty
MesajKonu: Geri: Dorian Gray   Dorian Gray EmptyCuma Ağus. 14, 2009 6:54 am

Rica ederim canlarım (:
Gösterim tarihi posterde yazıyor.09.09.09'da vizyona girecek.Umarım Türkiye'de de aynı tarihte vizyonda olur.

Bu da süper.. (;

Dorian Gray 56091378571111021429796
*Moonbeam.
Admin
*Moonbeam.

Kadın

Dorian Gray Empty
MesajKonu: Geri: Dorian Gray   Dorian Gray EmptySalı Eyl. 01, 2009 10:11 am

skandy*irem

skandy*irem

Kadın

Dorian Gray Empty
MesajKonu: Geri: Dorian Gray   Dorian Gray EmptyPerş. Eyl. 03, 2009 10:45 am

Ayyy...Çok teşekkürler Aysu'm..(:
*Moonbeam.
Admin
*Moonbeam.

Kadın

Dorian Gray Empty
MesajKonu: Geri: Dorian Gray   Dorian Gray EmptyPerş. Eyl. 03, 2009 1:13 pm

Rica ederim İrem'imm. (: Biraz görüntü kalitesi bozuk gerçi ama idare ediverin. Razz
skandy*irem

skandy*irem

Kadın

Dorian Gray Empty
MesajKonu: Geri: Dorian Gray   Dorian Gray EmptyCuma Eyl. 04, 2009 12:03 pm

Ettik bebeğim ettik (:
*Moonbeam.
Admin
*Moonbeam.

Kadın

Dorian Gray Empty